Menu
Fragile

V PRODEJI

9.10.

WOHNOUT

V PRODEJI

13.11.

Dan Bárta & Illustratosphere

V PRODEJI

19.10.

MŮŽEM I S MUŽEM

V PRODEJI

19.11.

Úvod Program Pro školy O divadle Kontakty Projekty Pronájmy Předplatné Představení pro II.stupeň ZŠ a SŠ


12. 10. 2020 / v 9:00 a 11:00 hodin
vstupné: 95,-Kč
LIKE SHAKESPEARE
StageArt 

Like Shakespeare je dalším projektem společnosti STAGEARTCZ a Divadla Bolka Polívky. Jedná se o původní divadelní hru, kterou pro naši společnost napsal autor Pavel Trtílek.

V naší divadelní hře se ponoříme do doby alžbětinského divadla renesanční Anglie. Středobodem celé hry bude jeden z nejvýznamnějších dramatiků světového divadla William Shakespeare.
Diváci se prostřednictvím vyprávění samotného Shakespeara dozví mnohé o jeho soukromém životě, o pozadí vzniku jeho nejslavnějších divadelních her, ale i o životě v době renesanční Anglie.
Ve hře se objeví i Shakespearova herecká skupina, jejímž prostřednictvím bude divákům předveden průřez Shakespearovým dílem. Setkáme se tak například s Richardem III., s Hamletem, s Jagem s Kateřinou ze Zkrocení zlé ženy a s mnoha dalšími divadelními postavami tohoto světového dramatika v překladu Jiřího Joska.
Naše představení chce poutavým a atraktivním způsobem přiblížit hlavně mladé generaci tohoto velikána světového divadla, poukázat na to, že není třeba se obávat tzv. velké klasiky a divadelními prostředky demonstrovat nesmírnou nadčasovost a aktuálnost díla Williama Shakespeara.

 

Reakce diváků

Základní škola Krásného, Brno: „Super! Něco úplně jiného“, „Líbilo se mi to a stálo to za to!“ (studenti)

Táborské soukromé gymnázium: "Nejprve něco od studentů, kteří byli příjemně překvapeni moderním pojetím, hudebním doprovodem i hereckými výkony. Za mne osobně to bylo velmi osvěžující, zároveň však nenucenou formou rozšířilo vzdělání o samotném Shakespearovi mezi budoucími maturanty. Líbilo se mi i pojetí, zapojení předtočených filmových scének, nadsázka a trocha sarkasmu, což by v moderním divadle být mělo. Jen tak dál, více takových her a těším se na příště!"

Gymnázium Bučovice: „Představení má stabilně dobrou úroveň a je přínosem pro výuku na střední škole. Vhodně doplňuje učivo českého i anglického jazyka. Je zábavné a přiměřené věku studentů.“ (profesor)

Eurozprávy.cz: „Like Shakespeare ctí svůj název a díky brilantnímu hereckému ztvárnění nenudí, zabaví a zaujme. A to nejen ty, kteří díla slavného britského dramatika obdivují, ale i diváky, kteří o něm doposud neměli ani tušení. Divadelní hry podobného obsahu a formy by se tak měly stát povinnou součástí školních osnov, protože umělecké prostředí je dnes často opomíjeno, přitom toho dokáže spoustu nabídnout nejen dospělé generaci, ale i mladým divákům.“

Délka představení: 90 minut bez pauzy

Hudební výběr: DJ Marek Tůma
Videoprojekce: DEECEE
Ve videoprojekcích vystupují: Bolek Polívka, Milan Šteindler, Jan Čenský, Radim Fiala

Osoby a obsazení
WILLIAM SHAKESPEARE – autor, herec – Petr Bláha nebo Tomáš Milostný
RICHARD BURBAGE – představitel hlavních mužských postav – Petr Halberstadt nebo Ivan Urbánek
JOHN HEMINGES – herec – Jakub Šafránek nebo Vojtěch Blahuta
ROBERT GOUGH – představitel ženských rolí – Ondřej Dvořák nebo Viktor Harangi
HUDEBNÍ DOPROVOD - DJ Marek Tůma
Herci souboru Služebníci lorda Komořího průběžně ztvárňují postavy z Shakespearových her.       

 

pronájem

9. 11. 2020 / 9:30 pro 7. - 9. třídy ZŠ a 11:00 pro 1. - 4. ročníky SŠ

ONE DAY IN LONDON
The Easy English Theatre

popis: Komediální anglické vzdělávací představení, hrané rodilými mluvčími z Londýna.

Objednávat můžete na info@divadloanglicky.cz

Délka představení: 60min

video


30. 11. 2020 / v 8:30 a 10:15 hodin
vstupné: 50,-Kč

Jan Neruda
Z POVÍDEK MALOSTRANSKÝCH
Divadlo Náměstíčko

Příběhy prostých lidí z pražské Malé strany poloviny 19. století.

Představení sestává ze čtyř povídek: Psáno o letošních dušičkách, Pan Ryšánek a pan Schlegl, Přivedla žebráka na mizinu a O některých domácích zvířátcích (vyňato z Týdne v tichém domě).
Příběhy prostých lidí, měšťáků, tak jak je Neruda zažil a už jako dítě vnímal a díky svému skvělému pozorovacímu talentu i literárním schopnostem brilantně vypráví. Atmosféra pražské Malé strany poloviny 19.století se promítá do lidských vztahů, jejichž podstata se však za téměř dvě staletí vlastně nezměnila...
Celým představením nás provází sám Jan Neruda, který se právě rozhodl, že se stane spisovatelem a povídky tedy vznikají pomyslně rovnou před zraky diváků. Do textu jsme až na malé inscenačně nezbytné výjimky nevnášeli vlastní slova, vše je jazyk Nerudův. Jednotlivé povídky vyprávíme živým, srozumitelným a výstižným způsobem, aby byly přístupné i mladším dětem. Hudbu nám ze staropražských písniček převážně Karla Hašlera pomohl vybrat prof. Přemysl Rut. Dramaturgické postřehy nám laskavě poskytl doc. Jan Hančil, rektor AMU.

Představení trvá 60 minut, hrajeme bez přestávky.

Osoby a obsazení:
Jan Neruda - Šimon Knápek
Hospodská, paní Nocarová, dáma - Marcela Šiková
Slečna Máry, baba Miliónová, hodiny - Hana Benešová
Cibulka, pan Schlegl, policajt Šimr, domácí Dílec - Martin Dusbaba / Josef Zýka
Rechner, pan Ryšánek, pan Vojtíšek - Bohumír Starý

                                                                                                      

7. 12. 2020 / v 10:00 hodin
vstupné: 50,-Kč

LÁSKA A ČAS
Docela Velké divadlo Litvínov

Herecká, hudební, taneční, šermířská a pěvecká performance. Příběh mladého vědce, který najde starou sochu a rozhodne se cestovat časem, aby našel dívku, podle které byla vytvořena. Inscenace užívá činoherní, taneční a šermířské umění, aby divákům přiblížila nejslavnější historické milostné zápletky. Vědec se cestou časem ocitne v pravěkých Čechách a na Moravě, v Egyptě, ve staré Anglii, ve Španělsku, v Rusku a nakonec v Itálii. Potkává slavné literární hrdinky a vždycky znovu se zamiluje, aby se nakonec přesvědčil, že to, co hledáme po celém světě, může stát celou dobu vedle nás.
Představení odlehčenou formou přibližuje divákům nejen činoherní, ale také hudební, pohybové
a taneční žánry a dobové reálie.

režie: Jurij GALIN
hudba: W. A. MOZART, Ludwig MINKUS, JAN TUREK, EUGEN PSCHEMECKI, Larisa KHYTRIAK
texty písní: Jan TUREK / choreografie: Dana Morávková, Margarita Pleškova, Lenka Lavičková,
Lucie Drengubáková
hrají, zpívají a tančí: Petr ERLITZ, Lenka LAVIČKOVÁ, Lukáš MASÁR, Jana GALINOVÁ, Robert STODŮLKA, Petr KOZÁK, Michal ŽIŽKA, Markéta VELÁNOVÁ a další.                            

 

 

Úvod Program Pro školy O divadle Kontakty Projekty Pronájmy Předplatné

Generální partner městského divadla

Hlavní partneři městského divadla