Menu
Velké lásky v malém hotelu

V PRODEJI

6.3.

Dan Bárta & Illustratosphere

V PRODEJI

1.4.

Úvod Program Pro školy O divadle Kontakty Projekty Pronájmy Předplatné Představení pro II.stupeň ZŠ a SŠ

 

 

27.1.
8:30 / 10:15 / 50,-
MALÝ PRINC
HUDEBNÍ DIVADLO DĚTEM

V našem hudebně divadelním zpracování slavného příběhu naleznete všechny důležité obrazy této filozofické pohádky. Obsahující mnoho metafor, přirovnání životních pravd, ale i nadhledu, radosti a důvtipu.

Obrazy:
1. Ztroskotání na poušti, 2. Setkání s Malým princem, 3. Planety a cestování vesmírem, 4. Země a rozhovor s hadem, 5. Přátelství s liškou, 6. Květina, 7. Zázračná studna v poušti, 8. Hvězdy na rozloučenou.

Příběhem provází David Benda a Ester Bendová Novozámská.
Po uměleckém zážitku budete moci ve výuce s dětmi celé představení znovu reflektovat a díky speciální didaktické pomůcce - pracovnímu listu - rozvíjet u dětí čtenářskou gramotnost neboli čtení s porozuměním.
Pracovní list (a další materiál k představení) je součástí elektronické verze katalogu školních předstvení MDD, kterou naleznete na webu MDD v sekci pro školy. Také vám bude zaslán po přihlášení vaší školy.


6.2.
9:00 / 11:30 / 80,-
LAKOMEC
DIVADLO RŮZNÝCH JMEN

Nejslavnější komedie mistra barvitých charakterů a zápletek – J. B. Poquelin – Moliéra.

Kam až může vést chorobná závislost na majetku? Může být opravdu smyslem života jen jeho hromadění? Takových Harpagonů, kteří jsou schopni pro peníze udělat cokoli, nechat si zničit přátelské a mnohdy i rodinné vztahy, potkáváme dodnes spousty. V komedii plné úsměvných zápletek a nedorozumění se jim můžeme s klidem zasmát a prožít zadostiučinění, které nám v reálném světě mnohdy přáno není.
Délka: 1 hodina 45 minut / pauza 15 minut


23.3.
9:30 / 11:00 / 60,-
Petr Sís
HVĚZDNÝ POSEL
NAIVNÍ DIVADLO LIBEREC

Scénář: Klára Fleková, Anna Klimešová, Robert Smolík
Režie: Anna Klimešová
Výprava: Robert Smolík
Hudba: Klára Fleková
Hrají: Bára Purmová, Markéta Sýkorová, Marek Sýkora, Antonín Týmal

“Po staletí lidé věřili, že Země je pevným středem vesmíru. Věřili, že Slunce, Měsíc a ostatní planety obíhají kolem Země. Nikdo o tom nepochyboval, nikdo nezkoumal, jestli tomu tak skutečně je.” Inscenace o životě slavného vědce, matematika, astronoma, filosofa a fyzika Galilea Galileiho je inspirována stejnojmennou knihou uznávaného autora a ilustrátora originálních dětských knih, Petra Síse.
Ten příběh se odehrál strašně dávno. Tak dávno, že tou dobou ještě obíhalo Slunce kolem Země a ne naopak. Nebo si to alespoň většina lidí myslela. A v té pradávné době - před téměř pěti sty lety - se jednoho dne narodil v italském městě Pise chlapec. V jeho očích svítily jasné hvězdy. Dostal jméno Galileo. Nejraději ze všeho pozoroval nebe. Byl velmi zvědavý a zvídavý. Každé tajemství pro něj bylo výzvou. Co když je to všechno úplně jinak?
Loutkovou inscenaci pro děti i dospělé o hledání pravdy, lásce ke hvězdám, zvědavosti a vynalézavosti, připravuje tým mladé talentované režisérky Anny Klimešové, pro kterou to bude první spolupráce s Naivním divadlem.

Inscenace bude určena dětem od 3.- 9. tříd ZŠ (8+)
Představení potrvá 50 minut. Premiéra: leden 202024.3.
9:30 / 11:00 / 70,-
POUŤ KRKONOŠSKÁ
NAIVNÍ DIVADLO LIBEREC

Inscenace vznikla na motivy krátké povídky Karla Hynka Máchy, považované za jeden z prvních českých literárních hororů. Hlavní postavou je poutník, jenž se snaží při své cestě po vrcholcích Krkonoš zapomenout na nešťastně prožitou lásku. od vrcholem Sněžky narazí na starý gotický klášter. Poutník si nepamatuje, že by zde takový někdy viděl. A co víc! Po setmění klášter ožívá pohybem dávno již zemřelých mnichů...

Hudbu složilo respektované tvůrčí duo na poli elektronické a ambientní hudby, Kora et le Mechanix. Inscenace bude určena dětem 7. - 9. tříd ZŠ a studentům SŠ
Představení trvá 50 minut.

 

7.4.
10:00 / 80,-
Sarkofág Černobyl
Docela velké divadlo

Hra inspirovaná textem Vladimíra Gubareva a Světlany Alexijevičové. Impulsem k vzniku inscenace byla touha mladých členů souboru se vyjádřit k tématu, které v poslední době oživil seriál televize HBO. Děj se odehrává na klinice, kam se vozí ozáření lidé z Černobylu. Na scéně se objevuje řada skutečných postav. Na kliniku následně přichází prokurátor se svým pohledem na průběh události. Hru podle Galina pochopí i člověk, který o havárii z roku 1986 nic neví.

 

27.4.
9:00 a 11:00 / 80,-
TUČŇÁCI NA ARŠE
DIVADLO NA FIDLOVAČCE

Velká potopa je tu a na Noemově arše platí přísné a nepřekročitelné pravidlo: od každého druhu se mohou plavit jen dva. Co když se ale trojice přátel - tučňáků nehodlá rozdělit ani v tento okamžik? Co se stane s černým pasažérem? Neodolatelná komedie pobaví a dojme jak dětské, tak dospělé diváky.
Délka představení 1 hodina a 5 minut.    

              

13.5.
9:00 / 11:00 / 95,-
LIKE SHAKESPEARE
StageArtCZ

Ponoříme se do doby alžbětinského divadla renesanční Anglie. Středobodem celé hry bude jeden z nejvýznamnějších dramatiků světového divadla William Shakespeare. Diváci se prostřednictvím vyprávění samotného Shakespeara dozví mnohé o jeho soukromém životě, o pozadí vzniku jeho nejslavnějších divadelních her, ale i o životě v době renesanční Anglie. Ve hře se objeví i Shakespearova herecká skupina, jejímž prostřednictvím bude divákům předveden průřez Shakespearovým dílem. Setkáme se tak například s Richardem III., s Hamletem, s Jagem s Kateřinou ze Zkrocení zlé ženy a s mnoha dalšími divadelními postavami tohoto světového dramatika v překladu Jiřího Joska.
Představení chce poutavým a atraktivním způsobem přiblížit hlavně mladé generaci tohoto velikána světového divadla, poukázat na to, že není třeba se obávat tzv. velké klasiky a divadelními prostředky demonstrovat nesmírnou nadčasovost a aktuálnost díla Williama Shakespeara.
Délka: 90 minut bez pauzyÚvod Program Pro školy O divadle Kontakty Projekty Pronájmy Předplatné

Generální partner městského divadla

Hlavní partneři městského divadla