Děčín FB Divadlo Garage Kino
Menu
Výsledky kontroly z Krajské hygienické stanice

 

Každý má svou pravdu

PŘESOUVÁME!

16.12.

Invisible II. / Barbora Kaufmannová

náhradní termín

17.12.

Aktuální opatření platná v divadle
 

 

Lakomec

náhradní termín

2.2.

O princezně, Luciášovi a makových buchtách

ZRUŠENO

5.12.

Půlroční předplatné 2021/22

 

Úvod Program Pro školy O divadle Kontakty Projekty Pronájmy Předplatné

17.12. 19.00

Vstupenky

Miřenka Čechová

Invisible II. / Barbora Kaufmannová

Tantehorse

Vážení diváci,

podařilo se nám dojednat brzký náhradní termín autorského projektu Miřenky Čechové.

Autobiografické představení o primabaleríně Barboře Vašků Kaufmannové v žánru docu-dance.

Když mi bylo deset, nevěděla jsem co budu dělat potom. Prostě jsem byla tady a teď a ono se to dělo. Vždycky se našel někdo, kdo mě postrčil o kus dál, kdo mi dobře poradil. Ta pokora k tomu patří... Zachovat iluzi. Nedat najevo tu bolest. Při variaci člověk na bolest zapomene. Je k tomu vychovávanej od malička. Neumím se za sebe moc postavit. Nemám tu ambici. Ale bylo to krásných 18let. A pak se to najednou stalo. Sebrali mi role, odstřihli mě jako miminko od maminky. Kostýmy přešili, korunky jsem vrátila. Skončila jsem do ticha. Bolelo to. Ale já vydržím hodně. Musím to vydržet!

Soubor Tantehorse pokračuje v sérii Invisible o ženách - umělkyních, které se ztrácí z centra pozornosti, ať už je to díky politickým událostem, věku, konci kariéry, mateřství nebo nerovné startovní čáře.

ReprízKoncept, režie: Miřenka Čechová
Dramaturgie: Barbora Baronová
Hraje: Barbora Vašků Kaufmannová
Scénografie a kostýmy: Lucia Škandíková
Hudba: Martin Tvrdý
Lightdesign: Filip Horn
Produkce: Jakub Urban

vstupné: 200, 150,- Kč


Na představení platí abonentky S ze sezóny 19/20.

sponzorem skupiny S je M.A. kolář, advokátní kancelář

 

Miřenka Čechová

Performerka, choreografka, režisérka a spisovatelka, v současnosti je jednou z nejvýraznějších osobností experimentálního tanečního a fyzického divadla, působící jak v Čechách, tak v zahraničí. Po absolutoriu na Taneční Konzervatoři v Praze v oboru klasický balet, vystudovala paralelně DAMU (Alternativní divadlo) a HAMU (Nonverbální divadlo), kde v roce 2012 obhájila doktorát v oblasti režie fyzického a mimického divadla. Během studia získala prestižní Fulbrightovo stipendium pro výzkum a pedagogickou činnost na American University ve Washingtonu DC, kde vytvořila nový obor fyzického divadla. Jako performerka má na svém kontě více než dvacet celovečerních inscenací, z nichž mnohé, většinou autorské, získaly významná zahraniční ocenění, např. S/He is Nancy Joe (The Best of Contemporary Dance 2012 by Washington Post, Herald Angel Award na Edinburském Fringe festivalu), The Voice of Anne Frank (Best Overseas Production na Internatinal Arts Festivalu v jižní Africe, Outstanding Performance Award na pražském Fringe festivalu, Best of Fringe na amsterodamském Fringe festivalu), Antiwords (cena Divadelních novin, Cena Next Wave festivalu, cena Skupovy Plzně) a mnohá další. Jako režisérka a choreografka vytvořila více než patnáct celovečerních inscenací, často v zahraničních koprodukcích, např. Sniper’s Lake (v koprodukci s Baerum Kulturhus v Norsku), Krevety á la Indigo (podpořené rezidencí v Schloss Bröllin v Německu a v další verzi pro Dixon Place, NYC), FAiTH (podpořené rezidencí v Atlas Performing Arts Center ve Washingtonu DC), Vernisáž (v produkci New Music Theater ve Washingtonu DC), Vivisectic (v Center for Performance Research v Brooklynu a v Gibney Dance, New York).

Má za sebou také několik operních režií, např. produkci Opera and the French Revolution, pro níž byla oslovena americkým barokním orchestrem Opera Lafayette a byla uvedena v Rose Theatre Lincoln Center v New Yorku a v Lisner Auditoriu ve Washingtonu DC.

Na základě svého anglicko-českého fiktivního dokumentu Miss Amerika (nakl. wo-men), vytvořila stejnojmennou one woman show, za níž byla nominována na cenu Thálie a za druhou knihu Baletky (Paseka) získala nominace dvě, na Cenu Evropské unie za literaturu a cenu Divadelních novin za publikační počin.

Jako akademička vyučovala a přednášela na několika amerických univerzitách (American University ve Washingtonu DC, Tampa University na Floridě, Stephens Collage v Missouri a opakovaně působí na Mercesburg Academy v Pensylvánii jako choreografka a lektorka autorské tvorby). Je spoluzakladatelkou divadelních skupin Spitfire Company (spolu s P. Boháčem) a Tantehorse (spolu s R. Vizvárym) a mezinárodního festivalu Nultý bod.

V poslední době se výrazně věnuje dokumentárnímu tanečnímu divadlu (docu-dance), nejnověji sérii Invisible o ženách umělkyních, kurátoruje projekty tanečního aktivismu Emergency Dances a lektoruje edukativní projekt Tantelab, který přemosťuje konec studia a začátek profesionální kariéry mladých tvůrců.

 
Vstupenky

Generální partner městského divadla

Hlavní partneři městského divadla