Menu
Velké lásky v malém hotelu

V PRODEJI

6.3.

Dan Bárta & Illustratosphere

V PRODEJI

1.4.

Úvod Program Pro školy O divadle Kontakty Projekty Pronájmy Předplatné Představení pro I. stupeň ZŠ a MŠ

 

 

 

27.1.
8:30 / 10:15 / 50,-
MALÝ PRINC
HUDEBNÍ DIVADLO DĚTEM

V našem hudebně divadelním zpracování slavného příběhu naleznete všechny důležité obrazy této filozofické pohádky. Obsahující mnoho metafor, přirovnání životních pravd, ale i nadhledu, radosti a důvtipu.

Obrazy:
1. Ztroskotání na poušti, 2. Setkání s Malým princem, 3. Planety a cestování vesmírem, 4. Země a rozhovor s hadem, 5. Přátelství s liškou, 6. Květina, 7. Zázračná studna v poušti, 8. Hvězdy na rozloučenou.

Příběhem provází David Benda a Ester Bendová Novozámská.
Po uměleckém zážitku budete moci ve výuce s dětmi celé představení znovu reflektovat a díky speciální didaktické pomůcce - pracovnímu listu - rozvíjet u dětí čtenářskou gramotnost neboli čtení s porozuměním.
Pracovní list (a další materiál k představení) je součástí elektronické verze katalogu školních předstvení MDD, kterou naleznete na webu MDD v sekci pro školy. Také vám bude zaslán po přihlášení vaší školy.


10.2.
8:30 / 10:15 / 50,-
TŮDLE NŮDLE ANEB ROŠŤAČÍME S DĚTMI
DIVADLO SCÉNA

Kdo je hravý, kdo rád zpívá, kdo rád luští hádanky? Kdo v kuchyni tajně hraje místo bubnů na hrnky? Tůdle a Nůdle. Dva skřítkové, kteří žijí v kouzelném lese, kde je možné cokoliv. Může se objevit kdokoli. A kdokoli může být kýmkoli. Velmi interaktivní představení pro děti od dvou let. Představení plné hádanek, zpívání, hraní a ještě mnoho dalšího.


21.2.     
8:30 / 10:15 / 60,-
AŤ ŽIJÍ DUCHOVÉ
DIVADLO ROZMANITOSTÍ MOST

Představení vzniklo volně podle všem známého filmu.

Divadlo ovšem nabízí zcela nový pohled, zkrátka starý známý příběh v novém kabátě. Divák, oufáme, že nejen dětský, uvidí na vlastní oči neuvěřitelná kouzla, uslyší živě hranou hudbu a zpívající i tancující loutky a herce.
Autoři: Zdeněk Svěrák, Jiří Melíšek / Režie: Jiří Kraus / Hudební úprava a nastudování: Tomáš Alferi


3.3.
8:30 / 10:15 / 50,-
VESELÁ POUŤ
DIVADLO LOUDADLO

Už samotný název nás zavádí tam, kam děti s rodiči velice rádi chodí - do světa hudby, kolotočů a říše cizokrajných zvířat. Na pouti se s vámi setkají také dvě roztomilá strašidla Kryšpín a Táhlo, ježibaba a neposední hadi. V představení nás navštíví Jů a Hele a společně se přeneseme do míst plných kouzel, zábavy a legrace. „Hola, hola, pouť vás volá!"


23.3.
9:30 / 11:00 / 60,-
Petr Sís
HVĚZDNÝ POSEL
NAIVNÍ DIVADLO LIBEREC

Scénář: Klára Fleková, Anna Klimešová, Robert Smolík
Režie: Anna Klimešová
Výprava: Robert Smolík
Hudba: Klára Fleková
Hrají: Bára Purmová, Markéta Sýkorová, Marek Sýkora, Antonín Týmal

“Po staletí lidé věřili, že Země je pevným středem vesmíru. Věřili, že Slunce, Měsíc a ostatní planety obíhají kolem Země. Nikdo o tom nepochyboval, nikdo nezkoumal, jestli tomu tak skutečně je.” Inscenace o životě slavného vědce, matematika, astronoma, filosofa a fyzika Galilea Galileiho je inspirována stejnojmennou knihou uznávaného autora a ilustrátora originálních dětských knih, Petra Síse.
Ten příběh se odehrál strašně dávno. Tak dávno, že tou dobou ještě obíhalo Slunce kolem Země a ne naopak. Nebo si to alespoň většina lidí myslela. A v té pradávné době - před téměř pěti sty lety - se jednoho dne narodil v italském městě Pise chlapec. V jeho očích svítily jasné hvězdy. Dostal jméno Galileo. Nejraději ze všeho pozoroval nebe. Byl velmi zvědavý a zvídavý. Každé tajemství pro něj bylo výzvou. Co když je to všechno úplně jinak?
Loutkovou inscenaci pro děti i dospělé o hledání pravdy, lásce ke hvězdám, zvědavosti a vynalézavosti, připravuje tým mladé talentované režisérky Anny Klimešové, pro kterou to bude první spolupráce s Naivním divadlem.

Inscenace bude určena dětem od 3.- 9. tříd ZŠ (8+)
Představení potrvá 50 minut. Premiéra: leden 2020
              

8.4.
8:30 / 10:15 / 50,-
PŘÍBĚHY VODNÍKA ČESÍLKA
DIVADLO D5

V malém rybníčku v lukách pod městem Jičínem bydlí důvtipný vodník Česílko a s ním jeho kamarád, velký kapr Osmikiláč. Bývá mu dlouhá chvíle, a tak se naučí hrát karty s dubovými listy nebo tančit s půvabnou vílou Andulkou. Poklidný život jim však naruší zámecký Knižepán, který by rád dostal Andulku za ženu a Osmikiláče na talíř. 

23.4.
8:30 / 10:15 / 50,-
Kosí bratři
Liduščino divadlo

Josef a Václav jsou kosí bratři, jeden za osmnáct a druhý
bez dvou za dvacet. V jejich rošťáckých hlavičkách uzrávají
ty nejdivočejší nápady. Klasická pohádka s řadou divadelních efektů, převleků a legračních písniček.
Pro děti od 3 do 10 let. Délka 65 minut.

 

4.5.
8:30 / 10:15 / 50,-
Jan Neruda
Z povídek malostranských
divadlo Náměstíčko

Představení sestává ze čtyř povídek: Psáno o letošních dušičkách, Pan Ryšánek a pan Schlegl, Přivedla žebráka na mizinu a O některých domácích zvířátcích. Jednotlivé povídky jsou vyprávěné živým, srozumitelným a výstižným způsobem, aby byly přístupné i mladším dětem. Hudbu ze staropražských písniček pomohl vybrat prof. Přemysl Rut.
Představení trvá 60 minut.


25.5.
8:30 / 10:15 / 50,-
Tajemství lesní tůně
DS Františka Kreutzmanna 

Pohádkový příběh z jižních Čech o dvou rybářích, vodní paní, hejkalovi a jednom velkém tajemství Jakuba Krčína. Jestli se podaří paní všech vod, paní Bršlici a hejkalovi Kociánkovi toto tajemství uchránit před lidskou chamtivostí, zabránit katastrofě a vysvobodit jednu dušičku z moci pekelné, to uvidíte v této pohádce.
Pro děti od 4 let. Délka 55 minut.

 

                       

  

 

Úvod Program Pro školy O divadle Kontakty Projekty Pronájmy Předplatné

Generální partner městského divadla

Hlavní partneři městského divadla